Polscy juniorzy jadą na Mistrzostwa Europy w mieczu sportowym

18 reprezentacji i Polska jako jeden z faworytów. Tak będą wyglądały otwarte Mistrzostwa Europy w mieczu sportowym, które odbędą się już od 9 do 11 marca w Mińsku na Białorusi.

W ostatnich mistrzostwach Kadra Juniorów Reprezentacji Polski zdobyła 4 medale indywidualne. Piotr Murawski z Akademii Fechtunku "VIRTUS" i Marcin Noras z Orzesza zdobyli wicemistrzostwa w walkach mężczyzn a Wiktoria Oleś i Weronika Wycisło z Orzesza brązowe medale. Reprezentacja Polski zdobyła również trzecie miejsce w walkach 5vs5 16-17 latków. Walki odbywały się na broń miękką, ale sama technika jest taka sama jak w sporcie seniorskim.  W turnieju brali udział zawodnicy trzech klubów: Niepokorni Orzesze, Szkoła Fechtunku Centuria i Akademia Fechtunku "Virtus".

Анонс ЧЕМПИОНАТА ЕВРОПЫ по СМБ 2018

Czy podobnie będzie w tym roku? Nasi zawodnicy zapowiadają twardą walkę o medale w dyscyplinie, która wywodzi się ze sportowych walk rycerskich. Walki na miecz sportowy, poza miękkim strojem i bronią, są bowiem odwzorowaniem niemal 1 do 1 walk w tej dyscyplinie. Co ciekawe w zabawie na miękką broń uczestniczą zarówno 3-latkowie, jak i ponad 50-letni zawodnicy.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.