Żonkile w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim

Getto Warszawa, powstanie, polin, żonkil, polnocna.tv, strefahistorii.pl

Muzeum Żydów Polskich „Polin” pragnie zainteresować także mieszkańców Pomorza akcją „Żonkile”, zainicjowana pięć lat temu w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim.

Jak co roku, 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze przekażą warszawiakom papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Akcja Żonkile została zainicjowana w 2013 r. przez Muzeum POLIN z okazji 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Od tej pory w akcji wzięło udział ponad 2,5 tysięcy wolontariuszy w samej Warszawie, którzy rozdali 300 tysięcy papierowych kwiatów. Muzeum chce dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych. Zgłoszenia dla wolontariuszy indywidualnych przyjmowane są do 28 lutego: http://bit.ly/2lKElem.   Od kilku lat polskie szkoły, biblioteki oraz instytucje społeczne i kulturalne włączają się do akcji Żonkile. Nauczyciele, pracownicy bibliotek oraz instytucji będą mieli w połowie marca do dyspozycji udostępnione specjalne materiały dydaktyczne dotyczące powstania w getcie warszawskim do wykorzystania w pracy z młodzieżą. Zgłoszenia dla szkół, bibliotek i innych instytucji muzeum przyjmuje do 17 kwietnia: http://bit.ly/2E0qTh7.


 


 


 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: