Galeria Palowa czynna cały tydzień

Muzeum Gdańska wydłuża czas otwarcia Galerii Palowej. Od 5 lutego 2018 r. salę wystaw czasowych będzie można zwiedzać 7 dni w tygodniu.

 

Galeria Palowa to otwarta 18 stycznia 2018 r. licząca blisko 200 metrów kwadratowych sala wystaw czasowych zlokalizowana w Ratuszu Głównomiejskim. Pomieszczenia znajdują się w części zabytkowego budynku, która nie została zniszczona w wyniku działań wojennych podczas II Wojny Światowej. Galeria składa się z kilku sal, np. Komory Palowej, Komory Akcyzowej oraz pomieszczenia, gdzie przez krótki czas w średniowieczu funkcjonowała niewielka kaplica. Historię użytkowania tych pomieszczeń i ślady reorganizacji układu przestrzennego przez gdański magistrat opowiadają mury Galerii. Nawet niewprawne oko wychwyci zamurowane drzwi, otwory okienne, czy pozostałości dawnych korytarzy, które znajdują się… na wysokości posadzki.       

7 dni w tygodniu dla gdańszczan i turystów

Przez blisko dwa tygodnie od otwarcia w dniu 18 stycznia 2018 r. Galerię Palową odwiedziło już blisko 2 tys. osób.

- Realizujemy nasze zamierzenie, aby pokazywać dziedzictwo Gdańska bez przerwy – 7 dni w tygodniu. Nie będzie tu dnia gospodarczego, ani dnia wolnego wstępu. Jako rekompensatę Muzeum oferuje bezpłatne spotkania organizowane w soboty do 17 marca 2018 r., które są poświęcone tematyce tajemnic historycznych pomieszczeń oraz odkryciom konserwatorów towarzyszącym pracom adaptacyjnym. W ramach nieodpłatnych spotkań nasi pracownicy opowiadają także o wystawie czasowej „Arcydzieła gdańskiej sztuki złotniczej…” – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

Galeria Palowa będzie czynna w godz. 10:00-16:00 z wyjątkiem czwartków i niedziel, kiedy będzie można ją zwiedzić odpowiednio w godz. 10:00-18:00 oraz 11:00-16:00.

Symboliczna opłata do 2 kwietnia 2018 r.

Bilet wstępu do Ratusza Głównego Miasta Gdańska to koszt 12 złotych za bilet normalny, albo 6 złotych za ulgowy. W tych cenach jedna osoba zwiedzi promocyjnie cały zabytkowy budynek wraz z Galerią Palową. Można zakupić także osobny bilet uprawniający do odwiedzenia Galerii Palowej w cenie normalnej - 6 zł oraz ulgowej - 3 zł. Muzeum sprzedaje także bilety dla grup i rodzin oraz karnet.

- Poprzez promocję chcemy zachęcić gdańszczan do odwiedzenia całego obiektu. Nasza oferta jest ważna do 2 kwietnia 2018 r. i jej zakończenie zbiegnie się z zamknięciem przedłużonej o jeden dzień wystawy czasowej o gdańskim złotnictwie. Do zwiedzenia przyszłych wystaw będzie uprawniać osobny bilet. Jego cena będzie się zmieniać w zależności o tematyki i atrakcyjności danej wystawy – deklaruje dyrektor Muzeum Gdańska.

Galerię Palową i wystawę „Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej…” można zwiedzić również nieodpłatnie w sobotnie przedpołudnia w ramach cyklu „Poznaj sekrety Galerii Palowej!”. Informacje o terminach spotkań znajdują się na www.mhmg.pl.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: