Witkacy zwycięża w Sopocie

Witkacy górą! Tym razem także na  Aukcji Prac na Papierze, jaka odbyła się w Sopockim Domu Aukcyjnym przy Bohaterów Monte Cassino 43 w Sopocie.
Zgodnie z przewidywaniami najmocniejszym punktem okazał się "Portret Choromańskiego po rozmowie z Marszałkiem Piłsudskim" pędzla Witkacego, którego historii poświęciliśmy osobny artykuł ze szczególnym uwzględnieniem chemicznego wspomagania stosowanego przez Witkacego w trakcie prac nad portretem. Obraz osiągnął kwotę 96 tysięcy złotych. 

Drugim obrazem, który sprzedano za większą sumę był obraz Andrzeja Wróblewskiego "Autochtonka Mazur". Utrzymany w biało-czarnej tonacji obraz osiągnął cenę 25 tysięcy złotych. Trzecim co do wysokości wylicytowanej kwoty był abstrakcyjny i nieco mroczny obraz Alfreda Lenicy "Magiczny znak III", który wylicytowano za 9 tysięcy złotych. Rozpoczęcie sezonu 2018 w SDA stanęło zatem pod znakiem Witkacego. Już wkrótce kolejna aukcja - tym razem pod przysłowiozy młotek pójdą mapy i widoki - ale o tym już niebawem na Północnej.TV oraz Strefie Historii. 

 

(Red.) KLB fot.archiwum  

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/18336-witkacy-sopot-i-autochtonka