Ruszyły zapisy do Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz drugi w Gminie Trąbki Wielkie odbędzie się wydarzenie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku Bieg odbędzie się w dniu 4 marca (niedziela) w Sobowidzu.
Już po raz drugi w Gminie Trąbki Wielkie odbędzie się wydarzenie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.  Dystans rodzinny, obligatoryjny, wynosić będzie 1963 metry. Wskazuje on datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”.  Jednak chętni będą mogli pobiec na dłuższych dystansach: 5 lub 10 km. Start i meta zlokalizowane będą na boisku w Sobowidzu. Trasa przebiegać będzie ulicą Sportową, a następnie ścieżkami w lesie. Zgodnie z Umową zawartą między Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich i Fundacją Wolność i Demokracja z Warszawy udział w Biegu weźmie 170  osób. Każda z nich otrzyma pakiet startowy zawierający koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego, materiały promocyjne i torbę, a na mecie także okazały medal. Zobowiązana jest natomiast do wpłaty na konto GOKSiR nr 57 8335 0003 0300 4636 2000 0001 wpisowego w wysokości 10 zł. Rejestracja odbywa się na stronie: https://b4sportonline.pl/Bieg_Tropem_Wilczym_2018. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące uczestnictwa w Biegu.Natomiast więcej na temat projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” można się dowiedzieć na stronie  http://tropemwilczym.pl

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: