Promocja książki o Stefanie Ignaszaku na otwarcie biblioteki MIIW

10 stycznia punktualnie o 17 rozpoczęła działalność Biblioteka Muzeum II Wojny Światowej. 20 tysięcy woluminów - w tym czasopism i dokumentów audiowizualnych i elektronicznych, map oraz zbiorów specjalnych w 20 językach, jest dostępnych dla wszystkich osób zainteresowanych tematem II Wojny Światowej. 

Biblioteka będzie czynna przez trzy dni w tygodniu w godzinach pracy Muzeum. Na razie wszystkie zbiory są udostępniane na miejscu bez możliwości wypożyczenia. Chęć zapisania się do Biblioteki można zgłosić w recepcji.  

Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym inauguracji muzealnej Biblioteki była promocja książki Artura Jendrzejewskiego "Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś...". Wywiadowcza działalność oficera Armii Krajowej Stefana – Ignaszaka „Nordyka”. Podczas spotkania z autorem obecni mogli posłuchać opowieści o drodze życiowej i działalności Stefana Ignaszaka – oficera WP, cichociemnego, żołnierza wywiadu AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, represjonowanego przez władze powojennej Polski. Dr Artur Jendrzejewski ciekawie opowiadał o skali represji, jakie spotkały bohatera jego książki jeszcze w latach 70-tych - gdy ten był już na emeryturze. Niewątpliwie postać ppłk. Ignaszka jest barwna i ciekawa i stanowczo zbyt mało znana w przestrzeni publicznej. Być może książka "Polsko, ile ty mnie kosztowałaś..." przybliży tą postać szerszemu gremium.        

foto: K.B

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: