Wylicytuj na WOŚP udział w... gali walk rycerskich

Gale sportowych walk rycerskich stają się coraz popularniejsze na świecie. Szczególnie rozwinięte są u naszych wschodnich sąsiadów - walki w Rosji są zazwyczaj organizowane na profesjonalnych ringach. Ich potencjał dostrzegł nawet Mike Tyson, umieszczając filmik z nokautu na swoim oficjalnym Facebooku. Teraz każdy może zadebiutować w gali organizowanej przez naszego redaktora naczelnego.

Mimo średniowiecznego opancerzenia w walce obowiązuje sportowa formuła - zawodnicy zmierzą się w rundowych pojedynkach, nad przebiegiem których będą czuwali profesjonalni sędziowie. Projekt wynajmijrycerza.pl zaprasza do wzięcia udziału w aukcji, z której dochód będzie przeznaczony na cele WOŚP.

Przez wiele lat robiliśmy pokazy walk rycerskich w zaprzyjaźnionym muzeum - Kuźni Wodnej w Oliwie. Dwa lata temu na aukcji wystawiliśmy udział w inscenizacji grunwaldziej. Okazało się to sporym sukcesem, więc postanowiliśmy pójść za ciosem i jeszcze raz wspomóc orkiestrę .Tym razem będzie jeszcze ciekawiej. Na akcjie trafi bowiem udział w gali sportowych walk rycerskich. To nie jest już inscenizacja, ale walka zupełnie serio. Rzecz jasna nie zrobimy nikomu krzywdy, ale bez wylania potu się nie obędzie - mówią rycerze.

Czy da się wyjść do walki nie będąc "profesjonalnym" rycerzem? W ramach projektu Wyzwani bój stoczył Wojtek Gola znany z programu Warsaw Shore i... udało mu się dotrwać końca walki.

Wyzwanie #14 FEAT. PIOTR POLAK - ZAPIECZE DWA RAZY (M22 BURGER) I RYCERSKI ŁOMOT

Gala walk rycerskich - wynajmijrycerza

Na ofertę składają się: 

- walka w ringu z "rycerskim" przeciwnikiem (wraz z wejściem przy swojej muzyce oraz wyczytaniem imienia i nazwiska przez spikera)

- wypożyczenie sprzętu dopasowanego do sylwetki zwycięzcy (płeć nie ma znaczenia)

- praktyczne przeszkolenie przed pojedynkiem

- pamiątkowe zdjęcia oraz średniowieczny upominek od rycerzy z wynajmijrycerza.pl 

- ciepły posiłek

Gala odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku w Faktorii w Pruszczu Gdańskim podczas imprezy Wehikuł Czasu. Jest to cykliczna impreza przybliżająca historię militarną Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Twierdzy Wisłoujście. W 2015 roku rekonstruktorzy przenieśli się na replikę Faktorii z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim, będącą jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. Impreza w Faktorii w Pruszczu Gdańskim to okazja by zobaczyć grupy z różnych epok historycznych oraz wziąć udział w gali walk w ringu. Zatem do dzieła!

LINK DO AUKCJI WOŚP

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

 

Tagi: