Wszystko o wolności – filmy, muzyka, teatr, dyskusje z twórcami i znawcami kina. All About Freedom Festival

Na afiszu m.in. nagrodzony w tym roku w Cannes film „Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa i nominowane do Złotej Palmy filmy „Łagodna" Siergieja Łoźnicy oraz „Happy End" Michaela Haneke. Premiera filmów animowanych przygotowanych przez dzieci i młodzież podczas warsztatów „Zoom na wolność" oraz dokumentalnego filmu zrealizowanego podczas kaliningradzkiej edycji festiwalu.

W Europejskim Centrum Solidarności już po raz 11. odbędzie się interdyscyplinarny festiwal All About Freedom, który potrwa od 13 do 21 października 2017 r. W programie projekcje filmowe – fabuły i dokumenty, w tym wiele premier – spotkania z twórcami, dyskusje, muzyka i teatr. Już po raz drugi festiwalowi będzie towarzyszyć muzyczna oprawa – Ogród Powolności w ogrodzie zimowym.

Wolność i festiwal

All About Freedom Festival to wyjątkowe wydarzenie którego ideą jest pojęcie wolności. Wartość ta ukazywana jest na różnych poziomach, w odmiennych kształtach, zaskakujących ujęciach, niezwykłych projektach. Odnajdujemy ją w każdym z przejawów działalności twórczej. Z zaciekawieniem przyglądamy się temu co wspólne i temu co odmienne. Wydarzenie jest platformą otwartej dyskusji, która zakłada, dopuszcza i cieszy się z istnienia wielogłosowości, różnych perspektyw postrzegania, odmiennych form prezentacji, która słucha innych racji, innego oglądu, jest otwarta na doświadczenia, chce poszukiwać i samym poszukiwaniem jest uradowana.

Kino a życie

Pożywką dla kina jest życie, a więc tegoroczna edycja AAFF nie może być jak przyjemny spacer w słoneczne jesienne popołudnie. Konflikty zbrojne, fala imigrantów, nacjonalizmy, Brexit, populizm, brak solidarności w łonie Unii Europejskiej… Kino funduje nam nie tylko zadumę nad tym, co się dzieje ze światem, ale i fundamentalne pytania adresowane do każdego z nas. Jakie idee popieram, dla jakiej sprawy byłbym gotowy opuścić swoją strefę komfortu, ile jestem w stanie poświęcić? Kino, odwołując się do naszych osobistych wyborów, musi boleć. Taki niełatwy czas proponuje festiwal, jednakże aby nie tylko narzekać, proponuje antidotum na zło świata. W tym roku twarzami AAFF, które promują festiwal na plakatach i ulotkach, są wyjątkowi ludzie. Każdy z nich w innej dziedzinie chce od życia więcej, nie godzi się z zastanym stanem rzeczy, ma ambicje udoskonalania rzeczywistości, gromadzi wokół ważnych spraw innych zapaleńców.

 

11. All About Freedom Festival

  • 13–21 października 2017 r., piątek-sobota
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • pl. Solidarności 1
  • Gdańsk
  • bilety: 9-12 zł/jeden seans

 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: