Atrakcyjne dni dziedzictwa w Lęborku

Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 9 i 10 września w godz. 11.00 – 16.00 do bezpłatnego zwiedzania

ekspozycji muzealnych, wystawy czasowej "Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu" oraz baszt: Baszty nr 24 (ul.Derdowskiego) - "Broń i uzbrojenie z XIV - XV wieku", Baszty nr 27 (ul.Basztowa) - Ziołolecznictwo na Kaszubach i kaszubska sztuka ludowa a w piwnicach Muzeum - do obejrzenia filmu "Lębork - system obronny średniowiecznego miasta". godz. 12.00 i godz. 14.00 - prezentacja multimedialna "krajobraz to pamięć... "- historia lęborskich parków. Historia lęborskich przestrzeni zielonych zaczyna się w II połowie XIX wieku, kiedy w Lęborku pojawia się Lęborskie Towarzystwo Upiększania Miasta. To dzięki temu stowarzyszeniu tereny zielone, dotąd dzikie i nieposkromione, zaczynają się zmieniać tworząc spójne z miastem estetyczne parki, będące miejscami wypoczynku Lęborczan po dzień dzisiejszy. Prezentacja wraz z prelekcją dotyczyć będą Parku im. Bolesława Chrobrego oraz Parku im. Mieczysława Michalskiego.

(Red.) fot. Muzeum w Lęborku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: