Wielki turniej rycerski w Elblągu!

Od 1 do 3 września 2017 r. już po raz dwunasty odbędzie się Elbląskie Święto Chleba. Wśród atrakcji jest międzynarodowy turniej rycerski!

- „Serdecznie zapraszam na pierwszy weekend września do Elbląga, gdzie odbędzie się dwunasta już edycja Elbląskiego Święta Chleba. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń nie tylko w naszym mieście i regionie, ale i w całym kraju. Tradycyjnie, Święto Chleba to przede wszystkim jarmark produktów regionalnych. Tradycyjnie, Święto Chleba to przede wszystkim jarmark produktów regionalnych. W zlokalizowanych na elbląskiej starówce kramach będzie można nabyć lokalne wypieki, produkty żywnościowe, rękodzieło i sztukę ludową. Przewidujemy ok. 250 – 260 wystawców” -  mówił podczas konferencji Prezydent Witold Wróblewski.

Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski 2017

Jarmarkowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji dla całych rodzin. Nowością będzie I MIĘDZYNARODOWY ELBLĄSKI TURNIEJ RYCERSKI „METR”, który odbędzie się na Wyspie Spichrzów.

- „Turniej składać się będzie z trzech mniejszych turniejów, w których rywalizować będą ze sobą zawodnicy z Polski, ale także z zagranicy, w trzech różnych formułach. Pierwsza z nich będzie formuła miecza sportowego. Będzie to Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga. Rywalizować ze sobą będą juniorzy. Kolejną pozycją będzie Turniej o Pierścień Komtura Elbląskiego. Będą w nim brać udział rycerze późnośredniowieczni. Ostatnia formuła – wczesnośredniowieczna. Przyjadą do nas koledzy, którzy zajmują się rekonstrukcją Wikingów, Prusów, Słowian, Bałtów. Będzie można zobaczyć dużo różnych stylów walki” – zapowiada Paweł Rodziewicz, prezes Stowarzyszenia Elbląska Szkoła Fechtunku Fortis.

info, fot. UM Elbląg

oprac. pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: