Dwóch mistrzów świata na gali walk rycerskich w Działdowie

15 sierpnia w Działdowie odbędzie się kolejna gala Profesjonalnych Walk Rycerskich. Wśród uczestników znajdą się m.in. dwaj mistrzowie świata federacji IMCF. 

Po raz kolejny zobaczymy w ringu polską czołówkę sportowych walk rycerskich. Z pewnością uwagę znawców tematu przyciągają nazwiska dwóch mistrzów federacji IMCF – Marcina Waszkielisa i Grzegorza Krasowskiego. Pierwszy był triumfatorem miecza i tarczy, drugi z kolei specjalizuje się w mieczu długim. Obaj dysponują świetną motoryką ruchów i techniką. Przeciwnikiem Waszkielisa będzie Michał Kozdraś, doświadczony i utytułowany zawodnik Fabryki Świń, zaś Krasowski zmierzy się Mikołajem Brzozowskim, utalentowanym zawodnikiem zRycerskiej Reprezentacji Warmii i Mazur

W szrankach na gali nie będzie jednak tylko walki na punkty jak na turniejach rycerskich. Profesjonalne Walki Rycerskie zakładają bowiem znacznie szerszy wachlarz technik. Warto zobaczyć działdowską galę, tym bardziej, że wstęp jest gratis.

Waszkielis

Formuła walk jest nieco inna, niż spotykamy na turniejach rycerskich. Zawodnicy są wybierani przez organizatora. Są dzielenie na kategorie wagowe. Walka trwa określoną liczbę rund, po dwie minuty każda.

Bronią jest  miecz lub tasak jednoręczny i tarcza. Walki są na zasadach „full-contact”, czyli zawodnicy biją się bez rozchodzenia po trafieniu. Regulamin dopuszcza bardzo wiele „brutalnych” zachowań, takich jak uderzenia rantem tarczy, rzuty zapaśnicze czy kopnięcia.

Gala walk rycerskich - wynajmijrycerza

Nie wszystkie one są punktowane, jednak pomagają wywalczyć sobie otwarcie w gardzie przeciwnika. Punkty są zliczane przez sędziów i zapisywane po każdej rundzie. Na końcu ostatniej są sumowane i wyłania się zwycięzcę. Uzbrojenie jest datowane dość szeroko od XIII aż do XVII wieku. Musi być spójne historycznie i bezpieczne. Jednym obowiązkowym niehistorycznym ochraniaczem jest suspensor. Gale tego typu w Polsce odbywają się już od prawie 10 lat!

pc

 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: