We wtorek, 1 sierpnia, zawyją syreny. 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego zapraszają do udziału w uroczystości 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystość odbędzie się 1 sierpnia w godzinie "W" (17.00) przy ścianie pamięci w kwaterze Armii Krajowej na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku. O godz. 17.00 w Gdańsku odezwą się też syreny.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz apeluje w tej sprawie do mieszkańców:

"Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby 1 sierpnia o 17:00 na dźwięk syren zechcieli zatrzymać się w biegu spraw dnia codziennego i oddali hołd bohaterom sierpniowego zrywu Armii Krajowej i Warszawy sprzed siedemdziesięciu trzech lat. Stańmy razem w milczeniu i oddajmy cześć żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz setkom tysięcy warszawiaków, za ich ofiarę życia i krwi w walce o wolną i niezawisłą Polskę. Jestem głęboko przekonany, że po raz kolejny razem godnie uczcimy w Gdańsku pamięć Powstania Warszawskiego oraz wszystkich tych, którzy walczyli i ginęli wówczas za naszą wolność."

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: