Pomorskie klasyki będą się ścigać na torze

simplex

Już 19 sierpnia na Autodroromie w Pszczółkach ruszy impreza, na którą czekało całe "klasyczne Pomorze". Idea zawodów na zamkniętym torze, gdzie swoje auta i umiejętności sprawdzą kierowcy aut zabytkowych pojawiła się już dawno. Teraz trafia na Pomorze.

W centralnej i południowej Polsce dorobiła się już kilku, kilkudniowych edycji, jednak dopiero zjednoczenie sił w postaci partnerstwa firmy BMG Goworowski, Autodromu Pomorze, oraz portalu www.polnocna.tv, oraz www.strefahistorii.pl,  pozwoliło na organizacje takiej imprezy. Miejsce było oczywiste: Tor sprawnościowy w ODTJ Pszczółki. Więc jest! Znamy datę i część założeń imprezy - będzie się działo!  Co wiemy i co możemy powiedzieć już teraz? Na torze pojawi się nawet 60 klasyków. Będzie pomiar czasu. Tak jak na innych impreza tego typu, planujemy jazdę na przelicznik. Automobilklub Morski, Trójmiasto Klasycznie, Youngtmiers Trójmiasto. Są też Zabytkowi.com i Classic Moto Story. Czekamy na Was! Juz wkrótce zamieścimy szczegółów, oraz link do formularza zgłoszeniowego.

(Red.) 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: