Wisłoujście 1628 - w lipcu będzie festiwal na Twierdzy

Wisłoujście 1628 to kontynuacja festiwalu historycznego "Twierdza Wisłoujście szykuje się do Bitwy!”. 8-9 lipca 2017 r. do fortyfikacji przybędą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. 

Tym razem załoga Fortu Carre i jego mieszkańcy będą musieli stawić opór oddziałom szwedzkim zmierzającym do opanowania Szańca Wschodniego. A że Szwed jest z natury nieustępliwy, podstępny i - jak opisał ich słowami Pana Zagłoby Henryk Sienkiewicz - łapczywy, żołnierze Jego Królewskiej Mości będą musieli bronić Twierdzę dwa razy.

Nie zabraknie też innych atrakcji.

Na dziedzińcu Fortu Carre Twierdzy Wisłoujście zagoszczą kupcy oferujący produkty i strawy sprzed czterech stuleci, które posłużą Wam np. do odpędzenia morowego powietrza. Na dziedzińcu fortu będą koncertowaćTubicinatores Gedanenses, którzy wraz z napastnikami i obrońcami Twierdzy w kazamacie bastionu Furta Wodna przygotowali niespodziankę tych z Was, którzy 8 lipca zostaną niemalże do zamknięcia wrót Twierdzy Wisłoujście.

Program, rozkład jazdy autobusów oraz inne ważne informacje znajdziecie na www.mhmg.pl

Festiwal jest biletowany według cen za wstęp do obiektu.

oprac. pc 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: