Inscenizacja historyczna - Trąbki Wielkie 1939 - już w sobotę!

Incydenty graniczne, zabójstwo polskiego funkcjonariusza Straży Granicznej, wkroczenie polskich wojsk na teren Wolnego Miasta Gdańska, pierwsze wrześniowe walki. Już najbliższą sobotę, w Trąbkach Wielkich będziemy mieli wyjątkową okazję spotkania się z żywą historią gdańskch wyżyn.

Wójt Gminy Trąbki Wielkie, oraz rekonstruktorzy z SRH „Fort” wraz ze swoimi gośćmi, powrócą do wydarzeń, które miały miejsce na terenie dawnych Gdańskich Wyżyn tuż przed i po wybuchu wojny.
Niewątpliwą atrakcją dla osób, które mają ochotę wybrać się na sobotnią inscenizację w sobotnie popołudnie do Trąbek Wielkich, będzie możliwość zobaczenia legendarnej polskiej armaty przeciwpancernej „Bofors”, pochodzących z epoki samochodów i motocykli, oraz oryginalnego wyposażenia wojskowego Wojska Polskiego i Wehrmachtu.

Już od godz. 15.00 będzie można dotknąć i na własne oczy zobaczyć, jak wyglądali i jak wyposażeni byli żołnierze sprzed ponad 70 lat, a o godz. 19.00 przeniesiemy się do płonącego ogniem pogranicza polsko-gdańskiego, gdzie przez chwilę poczuć można zapach prochu, usłyszeć huk wystrzałów i poznać fragment lokalnej historii.

(red.) fot. SRH Fort i HGRH

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: