Mateusz Lis zwycięzcą turnieju w Kętrzynie

Mateusz Lis z trójmiejskiej Fabryki Świń wygrał V Turniej Rycerski w Kętrzynie. Pokazy sportowych oraz konnych rycerzy zgromadziły w sobotę sporą publikę.

W programie odbywającego się w stadninie ogierów turnieju organizowanego przez miasto, oraz mistrza świata w pojedynkach Marcina Waszkielisa, były walki indywidualne i grupowe oraz łucznictwo i pokazy konne. Rycerska atmosfera spotkała się z zainteresowaniem publiki, która z uwagą śledziła rywalizację zawodników. Wśród rycerzy najlepszy okazał się Mateusz Lis z Fabryki Świń, który w finale pokonał Grzegorza Krasowskiego z Warmii i Mazur. Zawodnik z Gdańska po raz kolejny potwierdził, że należy do ścisłej polskiej czołówki. 

fot. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

W rywalizacji 4 vs 4 podium wyglądało następująco: Dies Irae z Warszawy, Fabryka Świń oraz Reprezentacja Warmii i Mazur.

- Turniej jak co roku stał na bardzo wysokim poziomie. Żałuję bardzo, że nie udało się pokonać Dies Irae ku czemu była szansa, ale niestety jednemu z naszych zawodników zawiodła zbroja. Cóż, tak się zdarza - cieszy mnie, że pokazaliśmy parę naprawdę ładnych walk - opowiada Sylwester Koper z Fabryki Świń, współzałożyciel projektu wynajmijrycerza.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: