Bilety na Twierdzę Wisłoujście mocno w górę

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska z dniem 01.06.2017 r. zmienia ceny biletów do Twierdzy Wisłoujście. Będzie drożej, ale za to wygodnie, ponieważ od tego sezonu będzie można płacić kartą płatniczą. Zmianom uległ system oprowadzania po obiekcie.

Bilet normalny będzie kosztował 15 złotych, ulgowy – 7. W przypadku jeśli do Twierdzy zawita grupa powyżej 10 osób za bilet normalny zapłacimy 14 zł, a ulgowy – 6. Podrożała także cena biletu rodzinnego. Od 1 czerwca zapłacimy za niego 35 złotych.

„Są dwie przyczyny podwyżki. Po pierwsze w 2017 r. wzrosła zdecydowana większość kosztów związanych z utrzymaniem obiektu. Najważniejszym - drugim - motywem są jednakże ludzie, którzy pracują sezonowo w Twierdzy. Tylko dzięki nim, czyli przeszkolonej, pracującej sezonowo kadrze przewodników możemy zwiedzić obiekt. Dojeżdżają oni nawet spoza okolic Trójmiasta. Podwyżki w cenach biletów motywowane są zapewnieniem naszej kadrze możliwie najlepszego wynagrodzenia, ale godziwego dla wszystkich stron, w tym naszych zwiedzających, którzy nie mogą czekać w kolejce na zwiedzanie.” – mówi Waldemar Ossowski – dyrektor MHMG.

Co Muzeum oferuje w zmian za podwyżki?

„Będzie można płacić kartą. To ważne udogodnienie, bowiem nie trzeba się bezie cofać do Nowego Portu. Z części zwiększonych wpływów sfinansujemy festiwale rekonstrukcyjne. Zostały one pozytywnie przyjęte przez naszych Gości. Najbliższy już 8 lipca 2017 r.” – mówi Waldemar Ossowski

Od 1 czerwca 2017 r. zmianom ulega system organizacji oprowadzania przez przewodników. Nowy system ma być bardziej elastyczny i wygodny dla zwiedzających.  

Nasi Goście trafiają do Twierdzy w nieregularnych odstępach czasu i z przewodnikiem spędzają na fortyfikacji około 1,5 godziny. O 1 czerw ca grupy zwiedzających będą wyruszać co godzinę, począwszy od 10:20. Wyjątkiem jest ostatnia godzina otwarcia naszego Oddziału, czyli obecnie 15:00, a od 16 czerwca – godzina 17:00. Wówczas oprowadzanie rozpocznie się 10 minut po pełnej godzinie i będzie trwało 50 minut. Jeśli grupa zwiedzających dotrze na obiekt po rozpoczęciu oprowadzania przez przewodnika zostanie dołączona do grupy przewodnika, który jako ostatni rozpoczął zwiedzanie.” – mówi Ossowski.

Muzeum będzie honorowało rezerwacje biur podróży i osób indywidualnych dokonanych przed wprowadzoną zmianą, których termin realizacji przypadnie po 1 czerwca 2017 r.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: