Grzegorz Krasowski mistrzem świata w mieczu długim

Grzegorz Krasowski został mistrzem świata w pełnokontaktowych walkach rycerskich. Zawodnik Rycerskiej Reprezentacji Polski pokonał w finale Nowozelandczyka. 

To pierwszy medal dla Polski podczas mistrzostw świata federacji w Spottrup w Danii. W doskonały technicznie sposób punktował wszystkich swoich przeciwników, unikając technik zapaśniczych. Podczas mistrzostw Krasowski walczył z zawodnikami znacznie wyższymi i cięższymi, ale zadecydowały techniczne umiejętności Polaka.

Tegoroczne mistrzostwa pod zamkiem w Spøttrup w Jutlandii nie zawiodą oczekiwań entuzjastów sportowych walk rycerskich. Ciągle rosnący poziom drużyn, różnorodność uzbrojenia i stylów walki oraz 28 reprezentacji z całego świata pozwolą zaprezentować walki na najwyższym światowym poziomie. W imprezie udział wzięły reprezentacje m.in. z Anglii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Japonii, Litwy, Luksemburga, Meksyku, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Portugalii, Kanady, RPA, Słowacji, Szwecji, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainy, USA i Włoch. Polska jest wymieniana jeden z faworytów do wygrania w klasyfikacji medalowej. Czy uda się powtórzyć sukces z Malborka, gdzie Reprezentacja Polski sięgnęła po 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej? (WIĘCEJ O MISTRZOSTWACH)

Cały czas można śledzić walki Polaków:

IMCF 2017 World championship LIVE from Spottrup, Denmark

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: