Oni dostali Pomorskie Nagrody Muzealne

Na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, siedzibie Muzeum Pomorza Środkowego dobiegła końca trzecia odsłona Pomorskiej Nagrody Muzealnej. Ideą przewodnią Konkursu, organizowanego przez Oddział Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich, pod patronatem i przy wsparciu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, jest wyróżnienie i uhonorowanie pomorskich muzealników lub osób współpracujących z instytucjami muzealnymi na terenie województwa, za szczególne dokonania w muzealnictwie w roku poprzedzającym wręczenie nagrody. Laury Pomorskiej Nagrody Muzealnej za 2016 rok zdobyli:

Weronika Szerle, adiunkt w Muzeum Miasta Gdyni, za wystawę Marek Cecuła – Polskie Projekty Polscy Projektanci,

dr Andrzej Nowakowski, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, za monografię Sąd. Sąd ostateczny Hansa Memlinga / Judgment. The Last Judgment by Hans Memling,

Katarzyna Darecka, kustosz w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, za wystawę Między domem a światem. Okna w Gdańsku od średniowiecza do współczesności.

Decyzją Kapituły Honorowe wyróżnienie otrzymał Jaromir Szroeder z Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie za festiwal i płytę Cassubia Cantat.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: