„Le Quy Don“ - film o Wietnamie, żaglowcu i karabinach

Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza na film o wybudowanym w ubiegłym roku niezwykłym wietnamskim żaglowcu, zrealizowany przez znanego autora. W dodatku uzbrojonym w karabiny maszynowe!

„Le Quy Don -€“ Polak potrafi”to dokumentalny materiał autorstwa Bohdana Sienkiewicza, który będzie można zobaczyć w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1B, dziś p godzinie 17.00. Na pokazie filmu pojawi się, oprócz autora, także sławny projektant polskich żaglowców, inżynier Zygmunt Choreń. Szkolny bark dla wietnamskiej Akademii Marynarki Wojennej, zbudowany w ubiegłym roku przez firmę Marine Projects, jeszcze pod polską banderą, odbył podróż do macierzystego portu  Nha Trang. Jedną z ciekawostek żaglowca jest uzbrojenie 67 metrowej jednostki w cztery wielkokalibrowe karabiny maszynowe kalibry 12,7 mm. Na jego pokładzie przebywać może 30 osób załogi i 80 kadetów. Jego budowę śledziliśmy w artykułach, które pojawiały się na www.polnocna.tv. http://www.polnocna.tv/news/8422. Spotkanie poprowadzi Kuba Gosk.

(Red.)  fot. Aneta Duraj, Muzeum Marynarki Wojennej

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://www.polnocna.tv/news/8422