Muzeum II Wojny Światowej nominowane w plebiscycie Pomorskie Sztormy w kategorii „Inwestycja roku”

Muzeum II Wojny Światowej jest nominowane w kategorii „Inwestycja roku” w plebiscycie Pomorskie Sztormy organizowanym przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. To konkurs nagradzający osoby, wydarzenia i inwestycje ze świata pomorskiego biznesu, sportu czy kultury.

W każdej dziedzinie obradowały już kapituły złożone z dziennikarzy „Wyborczej”, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz niezależnych ekspertów, które wyłoniły po 10 nominacji we wszystkich kategoriach.

Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Gdańsku – napisano w uzasadnieniu nominacji - Bryła muzeum zwróciła uwagę architektów z całego świata. Specjaliści docenili odważną wizję twórców projektu, który jest nie tylko nowoczesny, ale też udanie wpisuje się w historyczną zabudowę Starego Miasta.

Muzeum jest nominowane w kategorii, w której laureata wybierają Czytelnicy i internauci. Zachęcamy do głosowania na Muzeum II Wojny Światowej do 17 lutego br.  Głosy można oddawać na swoich faworytów na kuponach publikowanych codziennie w „Wyborczej” i w internecie na pomorskiesztormy.pl

fot. mat. pras./Agencja Gazeta

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: