Międzynarodowa Aukcja Map i widoków Polski w Gdańsku

W poniedziałek, 9 stycznia, w Sopockim Domu Aukcyjnym rusza wystawa przedaukcyjna Aukcji Map i Widoków Polski. Aukcja ma cykliczny, doroczny i przy okazji międzynarodowy charakter

- Można śmiało powiedzieć, że podobnie jak aukcja militariów, jest to impreza na którą co roku czekają kolekcjonerzy starych map i widoków z terenu całej Europy – mówi Jacek Kucharski z Sopockiego Domu Aukcyjnego. - Telefony rozdzwoniły się już po opublikowaniu internetowego katalogu. 

Wśród 203 pozycji katalogowych znalazły się mapy i widoki wydawane od XVI do XIX wieku. Wbrew nazwie aukcji dotyczą one tak terenów dawnej Korony i dzisiejszej Polski, jak i całej Europy, a niektóre nawet świata.

Pośród startujących od 100 złotych widoków miejscowości, znajdziemy Warszawę, Wrocław, Poznań, Kraków, Przemyśl, a także Legnicę, Kwidzyn, czy Laskowice. Spora część widoków i map dotyczy Gdańska. Wśród nich znalazł się nawet widok wnętrza Bazyliki Mariackiej, czy teatru miejskiego. To oczywiście nie wszystko. Więcej zobaczyć można już od poniedziałku, 9 stycznia, do czau aukcji, 28 stycznia w gdańskiej Galerii SDA, przy ulicy Długiej 2/3.

(red.) BG Fot Sopocki Dom Aukcyjny

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: