Nominacja do Grand Press dla autorów Strefy Historii

Spośród 636  prac nadesłanych na tegoroczny, najbardziej prestiżowy polski konkurs dziennikarski - Grand Press 2016, najmocniejsze nazwiska nominowały do nagród Grand Press 55 materiałów. Wśród nich tylko jeden o tematyce historycznej. Jego autorami byli Bartosz Gondek i Marek Kozłow - Stali rezydenci "Strefy Historii.

Tegorczny konkurs Grand Press miał szczególny, jubileuszowy charakter. Gala, która odbyła się wczoraj wieczorem w Polin - Muzeum Żydów Polskich, była 20 przyznaniem nagród, ogranizowanym przez opiniotwórczy miesięcznik mediów polskich Press. Marek i Bartek uplasowali się ze swoim tryptykiem, opowiadającym o dziejach Pruszcza Gdańskiego i okolic w czasie wojny, zwłaszcza w kontekście lotniska, pośród pięciu bardzo mocnych prac w kategorii "Dziennikarstwo Branżowe".

Byli też jedynymi dziennikarzami, którzy przebili się z tematem historycznym do tegorocznego finału Grand Press. Na "Strefie Historii"  pojawiają się regularnie właśnie w dużym stopniu z tematyką dotyczącą ich małej ojczyzny - Pruszcza Gdańskiego i Powiatu Gdańskiego, w tym także będące częścią nagrodzonego tryptyku, opublikowanego w "Gazecie Wyborczej Trójmiasto".

Zawsze powtarzają, że nabardziej fascynynująca historia to ta, na którą możemy natrafić po otwarciu własnego okna. Zapowiadają także już wkrótce kolejne lokalne ciekawostki. Bo sukces generuje kolejne pomysły w wielkiej przygodzie zwanej historią.

Na zdjęciu u góry: Marek Kozłow  Piotr Celej i Bartosz Gondek z www.Strefahistorii.pl

(Red) 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: