Druga na świecie sala do sportowych walk rycerskich otwarta w Polsce!

Pełnokontaktowe walki rycerskie to młody, dynamicznie rozwijający się sport. W Warszawie otwarto właśnie pierwszą w Polsce salę dedykowaną tej aktywności.

Na pomysł otwarcia Centrum Dawnych Sztuk Walk wpadli Robert i Krzysztof Szateccy, wcześniej organizujący Szkołę Gladiatorów. Sala, która mieści się w Warszawie na ul. Kolejowej 8/10, ma stać się swoistym „jądrem” projektu popularyzacji nowego sportu walki. Zajęcia organizowane są bowiem nie tylko dla dorosłych, lecz nawet dla kilkuletnich dzieci. Oczywiście te nie trenują stalowymi mieczami, lecz piankowymi atrapami. Pełnokontaktowe walki rycerskie to bowiem połączenie pasji do historii z wysiłkiem właściwym dla sportów walki. Dzieci otrzymują więc nie tylko dawkę adrenaliny i historyczną otoczkę, ale także uczą się koordynacji ruchowej, która jest tutaj niezwykle istotna.

14585393 1177600368971999 852801042 n

 

Mimo, że walki na Sali będą odbywać się w replikach średniowiecznych zbroi, to sala przypomina bardziej crossfit center – recepcja z elektronicznym systemem wejść, wyłożona gumą posadzka czy… sklep gdzie można kupić wszelkie rycerskie utensylia.

- Otwarta przez nas sala jest drugą na świecie, po Moskwie, salą dedykowaną naszemu sportowi – mówił na otwarciu Krzysztof Szatecki – pamiętajmy jednak, że Rosjanie mają wspierających ich oligarchów, my zaś wszystko robiliśmy sami.

14569710 1177600358972000 1200418262 n

I rzeczywiście – zakurzona stara hala w ciągu kilku tygodni zmieniła się na sportowe centrum z prawdziwego zdarzenia. Na ścianach wiszą zdjęcia z turniejów z całego świata i broń do starć na ostro – bohurtów. Nie pozostaje zatem nic innego aby trenować i szkolić kolejnych mistrzów świata!

fot. oprac. pc 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: