Dni Seniora w Narodowym Muzeum Morskim

Bilet wstępu za złotówkę do wszystkich oddziałów i specjalne oprowadzanie po Żurawiu w Gdańsku i w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie. Takie atrakcje czekają na seniorów 24 i 25 września 2016 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku
 
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, tak jak wiele placówek w całej Polsce, w ostatni weekend września zaprasza wszystkich seniorów. W tych dniach, w związku z programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura 60+", seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z bogatej oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.
 
- Pokolenie 60+ to specjalna grupa naszych zwiedzających. Są wymagający, dopytują o szczegóły, często mają świetną wiedzę historyczną. – mówi Przemysław Węgrzyn z Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku – W tym roku zapraszamy seniorów do naszych wszystkich muzealnych oddziałów. Dla tej grupy naszych Gości bilet będzie kosztował symboliczną złotówkę, a w Żurawiu i w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków organizujemy oprowadzanie wraz z przewodnikiem.
 
W Gdańskim Żurawiu 24 września odbędzie się zwiedzanie oddziału pod hasłem "Tu bije serce Gdańska". Z uwagi na bezpieczeństwo zwiedzających, liczebność grup każdorazowo ograniczona będzie do 20 osób. Wcześniejsze zapisy przyjmowane są pod adresem: edukacja@nmm.pl. Godziny oprowadzania: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.
 
Oprowadzanie po Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie odbędzie się 25 września. Liczebność grup każdorazowo ograniczona będzie do 20 osób. Wcześniejsze zapisy - pod adresem: edukacja.ckws@nmm.pl. Godziny oprowadzania: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: