Stocznia - koniec Alternativy

 

Dobiega końca 6 Alternativa.  Z tej okazji przygotowano bardzo wiele atrakcji

Wystawę można zwiedzać jeszcze dziś. W piątek, 16 września, wystawa w godzinach rannych nie będzie czynna. O godz. 18.00 rozpoczyna się dwugodzinny program zamknięcia. Zbiórka w recepcji Hali B90 Stoczni Gdańskiej o godz. 18.
 
Na program złożą się:
Oprowadzanie producenckie Maksymiliana Bochenka.
Akcja performatywna wokół pracy Antona Katsa „Przejęcie Stoczni” – rezultat warsztatów Natalii Wiśniewskiej i Roberta Sęka.
Działanie malarskie Mariusza Tarkawiana.
Koncert Agaty Kurzyk.
Wygaszanie, zamykanie, wspólne wyjście na Nocny Targ w Patio Layup.
W trakcie finisażu książki fundacji Alternativa będzie można zakupić z 20% bonifikatą.
 
Szczegóły programu
Oprowadzanie producenckie - Maksymilian Bochenek
Ostatni raz po wystawie „Uszczerbki i straty” oprowadzi producent główny Festiwalu Alternativa - Maksymilian Bochenek. Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją wysłuchania opowieści o kulisach produkcji festiwalu. Podczas oprowadzania znaczenia i sensy poszczególnych prac przeplatać się będą z opowieściami o współpracy z zaproszonymi artystami oraz historiami o skomplikowanych nieraz procesach realizacji ich pomysłów.
 
Bio:
Maksymilian Bochenek - Wiceprezes Fundacji Alternativa, historyk sztuki, kurator i producent. Był głównym producentem czterech edycji Alternativa (2011, 2012, 2013, 2016 ) oraz takich projektów artystycznych jak „Whats Plain Invites Pattern” w Palermo (2015), Subjective Bus Line – FLAAC w Genk (2012). Pracuje z tematami z obszaru sztuki i architektury oraz prowadzi badania naukowe z dziedziny publicznych kolekcji sztuki współczesnej.
 
Koncert wiolonczelowy - Agata Kurzyk
Agata Kurzyk jest wiolonczelistką i kompozytorką, czynnie koncertującą w kraju i za granicą. Podczas finisażu festiwalu zagra koncert wiolonczelowy stosując technikę zapętlania motywów przy użyciu loopera. Rytmy i współbrzmienia, które się na siebie nałożą, przeniosą słuchacza w inny wymiar akustyczny. Kurzyk współpracuje zarówno ze środowiskiem polskiej sceny artystycznej, filmowej, jak i młodymi muzykami na pograniczu muzyki elektronicznej i hip-hopu.
 
 
 
Bio:
Agata Kurzyk - Mistrzyni Wschodniej Europy (Budapeszt 2012) i finalistka światowych mistrzostw w loopowaniu BOSS Loop Station World Championship 3 (Anaheim/LA/USA 2013). Stypendystka Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy – twórczyni projektu Wiolonczela w_śród+miejskich ulic (2013), gość specjalny na Stoff Fringe Festival (Sztokholm, 2013), laureatka Nagrody Stoff dla najlepszej artystki Festiwalu Sopot Fringe Festiwal (2012). Obecnie studentka Podyplomowych Studiów Kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.
Uczestnicy warsztatów Natalii Wiśiewskiej i Roberta Sęka, przeprowadzanych wokół pracy Antona Katsa „Przejęcie Stoczni”, uruchomią obiekty składające się na tę instalację oraz nowe obiekty plastyczne. Wchodząc w role osób zaangażowanych w zmianę terenów postoczniowych odniosą się i do historii, i do projektowanej przyszłości.
 
„Szósta Katastrofa” Mariusza Tarkawiana, zamówiona specjalnie na tegoroczne Alternativa, stanie się przedmiotem rozłożonego w czasie malarskiego działania artysty z towarzyszeniem dźwięków.
 
 
 
Czas: piątek, 16 września o godzinie 18.00
 
Lokalizacja:
Stocznia Gdańska / ul. Doki 1 / Hala B90
(red) Fot. Mat Muzeum Narodowego w Gdansku

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: