Fabryka Świń górą w Oskowie

W corocznym turnieju rycerskim w osadzie Legio X w Oksowie zwyciężyli zawodnicy Fabryki Świń. 

W obozie zimowym legionu rzymskiego, pod rekordowym koniem trojańskim stawali naprzeciwko siebie rycerze z całego Pomorza. Górą była pierwsza na północy profesjonalna szkoła walki - Fabryka Świń. To właśnie zawodnicy tego klubu zajęli pierwsze trzy miejsca w turnieju. Byli to odpowiednio: Mateusz Lis, Michał Kozdraś i Patryk Sosnowski. 

Fabryka Świń to "rycerski" klub sportowy, gdzie od 2010 roku spotykają się rycerze, którzy chcieli walczyć "na serio". W skład fabryki wchodzą członkowie wielu bractw rycerskich. Pochodzą oni m.in. z Kompanii Czarnego Gryfa, Wolneja Kompani Piechoty Lekkiej, Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici oraz Chorągwi Hrabiego Bolingbroke. sama nazwa jest żartem słownym, ale mimo sportowego podejścia, zawodnicy występują w wiernych rekonstrukcjach zbroi z przełomu XIV i XV wieku. Historyczny jest też herb drużyny, przedstawiający świnię z kłami.

Po zmaganiach turniejowych nastąpiła inscenizacja ataku barbarzyńców na legion rzymski oraz pokazy łucznicze. 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: