W Mrągowie znów górą Fabryka Świń

Na Warmii i Mazurach trwa cykl turniejów z cyklu Grunwaldzkiej Akademii Miecza. W II turnieju rycerskim komtura Jana von Sayn przy okazji VII Festynu Średniowiecznego GOTHICUM 2016 w Mrągowie fabrykanci zdobyli po raz kolejny pierwsze miejsce w kategorii 3 vs 3. 

W składzie wystąpili Piotr "Smoczek" Cherkowski, Michał "Kozi" Kozdraś i Marcin Waszkielis. To już półmetek Ligi Grunwaldzkiej Akademia Miecza - czyli cyklu turniejów na całej Warmii i Mazurach. Do końca pozostały jeszcze trzy turnieje.

W  kategorii miecza i tarczy w klasyfikacji ogólnej podium wygląda tak: 1. Grzegorz Krasowski 34 pkt 2. Michał "Kozi" Kozdraś 32pkt 3.Piotr Cherkowski "Smoczek". 12pkt. Z kolei w kategorii 3x3 zdecydowanie prowadzi zespół w barwach Fabryki Świń pod przewodnictwem Michała Kozdrasia: 1. Fabryka Świń 40pkt 2. KŚPO 24pkt. 3. Mazury 8pkt.

Kim są rycerze, któzy wygraywają kwalifikację 3 vs 3? Fabryka Świń to "rycerski" klub sportowy, gdzie od 2010 roku spotykają się rycerze, którzy chcieli walczyć "na serio". W skład fabryki wchodzą członkowie wielu bractw rycerskich. Pochodzą oni m.in. z Kompanii Czarnego Gryfa, Wolneja Kompani Piechoty Lekkiej, Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici oraz Chorągwi Hrabiego Bolingbroke. sama nazwa jest żartem słownym, ale mimo sportowego podejścia, zawodnicy występują w wiernych rekonstrukcjach zbroi z przełomu XIV i XV wieku. Historyczny jest też herb drużyny, przedstawiający świnię z kłami. 

oprac. pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: