Wystawa skarby Oliwian

Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Olivia Business Centre zapraszają na wernisaż wystawy SKARBY OLIWIAN 2! Wernisaż - piątek 17 czerwca 2016 godz. 18.00 Spotykamy się pod Olivia Gate A, a później przejdziemy do Olivia Sky Clubu na 12 piętrze Olivia Tower.

Projekt SKARBY OLIWIAN 2 Największym skarbem każdego miasta i każdej wsi są ich MIESZKAŃCY. To oni dają życie ulicom i domom. To oni tworzą klimat swoich małych ojczyzn. Każdy z nas gromadzi pamiątki rodzinne i ma związane z nimi wspomnienia, które są nie tylko świadectwem historii rodzinnej, ale również miejsca, w którym żyjemy, w którym żyli nasi przodkowie oraz, być może, będą mieszkać nasze dzieci i wnuki. "Cieszę się, że SKARBY OLIWIAN wystartowały w roku 2016, tak ważnym dla Oliwy i Gdańska. 90 lat temu, 1 lipca 1926 roku, Oliwa została przyłączona do Gdańska i stała się częścią stolicy regionu. Projekt SKARBY OLIWIAN jest naszym wkładem w świętowanie tej ważnej rocznicy. W tym wspólnym projekcie mieszkańcy Oliwy dzielą się swoimi historiami i pamiątkami, które Fundacja Wspólnota Gdańska prezentuje w postaci wystaw oraz wydaje albumy. Drugą edycję wystawy prezentujemy w nowoczesnej części Oliwy, w Olivia Business Centre, natomiast wielka galeria skarbów jest dostępna całodobowo na naszej stronie. www.vivaoliva.pl/skarby.oliwian

-Chcemy umacniać tożsamość lokalną Oliwian oraz promować nasze dziedzictwo kulturowe. Zebrane pamiątki i historie mają też zachęcić młodsze pokolenie do poznawania historii swojej małej ojczyzny. Planujemy zbierać Skarby Oliwian bez przerwy, do końca świata. Być może staną się one częścią kolekcji Muzeum Oliwskiego? Chcielibyśmy w przyszłości założyć takie muzeum działające zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. - mówi Andrzej Stelmasiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Wspólnota Gdańska.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: