Zatonął w gdańskiej marinie - zobacz!

W najbardziej reprezentacyjnym miejscu gdańskej mariny – tuż przy mostku prowadzącym na wyspę Ołowianka, zatonął brytyjski kuter „Incentive”, który jeszcze w ubiegłym roku należał do Nicka Linnela – brytyjskiego miłośników zabytków i ekscentryka, który sześć lat temu stworzył na Szafarni Ruchome Muzeum Motoryzacji i który stał na czele fundacji Mosty Kultury.

Kilkunastometrowy, drewniany jacht, będący przeróbką dawnej jednostki rybackiej zatonął na Szafarni w nocy ze środy na czwartek. Jak poinformował Strefę Historii Grzegorz Pawelec z gdańskiego MOSiR-u, właściciel, który przebywa za granicą, został już poinformowany o konieczności usunięcia wraku. 
Zatonięcie Incentive to kolejny odcinek przygód właściciela jednostki z zarządzającymi mariną. W ubiegłym roku Incentive został przesunięty do innej przystani, aby zrobić miejsce innym jachtom, co spotkało się z protestami właściciela. Jacht porócił na Szafarnię  w tym roku. 

 

(bg)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: