Teledysk zespołu rockowego nagrywany w... muzeum

Leszek Możdżer, Katarzyna Figura, Yach Paszkiewicz, Tymon Tymański, Jakobe Mansztajn, Lawrence Ugwu, Leszek Bzdyl, Piotr Tuse Jaworski, Mirosław Baka, Natalia Partyka, Piłkarze Lechii Gdańsk to tylko kilkoro z grona znanych gdańszczan - twórców kultury i sportowców, którzy pojawią się w najnowszym klipie gdańskiego zespołu Lipali. Sceny nagrywane były m.in. na dziedzińcu Ratusza Głównego Miasta. 

Ideą teledysku do utworu „Chłopcy” jest pokazanie wyjątkowego charakteru Gdańska i jego mieszkańców. Całość realizowana jest we współpracy z Wydziałem Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej gdańskiego magistratu. Autor scenariusza, Andrzej Ballo, zaplanował zabawne epizody dla każdego z gości. Zespół będzie przemierzał gdańskie ulice napotykając ich na swojej drodze. Zgodnie ze słowami, pojawiającymi się w piosence „Idziemy wciąż, żyjemy wciąż”, to właśnie wędrówka będzie leitmotivem klipu. Pojawią się w nim także związane z Gdańskiem sceny symbolizujące solidarność, odwagę, przemianę i w końcu wolność. W teledysku nie zabraknie również fanów, z którymi muzycy spotkają się w Wydziale Remontowym, gdzie zostaną sfilmowane sceny z koncertu. Zdjęcia będą realizowane między 16 a 18 czerwca. Zespół z gośćmi odwiedzi m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Wybrzeże, Stocznię Gdańską, klub Wydział Remontowy, centrum twórczości WL4 i Akademię Muzyczną.

oprac. gdansk.pl

fot. MHMG

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: