Muzeum Historyczne przywraca blask Drodze Królewskiej!

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymało dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 dla projektu "Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku - rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa”. 

Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni odbyło się podpisanie umowy dotyczącej realizacji projektu "Przywracanie blasku Drogi Królewskiej w Gdańsku" w ramach RPO Województwa Pomorskiego. Niedługo Dwór Artusa i Komora Palowa w Ratuszu Głównego Miasta zmienią się w plac budowy - do 2018 powinny zostać odnowione. 

Wartość całego projektu we wniosku wyniósł 6 409 362,04 zł. W ramach projektu wykonane zostaną prace remontowo-konserwatorskie w pomieszczeniach Komory Palowej Ratusza Głównego Miasta Gdańska, remontowi zostanie poddana Sień Ekonomistów, a zabiegom konserwatorskim przedproża Ratusza Głównego Miasta oraz Dworu Artusa. Partnerem w projekcie jest Gdańska Organizacja Turystyczna która odpowiadać będzie za działania promocyjne i stworzenie produktu turystyczne związanego z Drogą Królewską. 
 
Projekt realizowany będzie w latach 2016-2018.

Projekt Muzeum jest jednym z siedemnastu wybranych do dofinansowania z całego Województwa Pomorskiego.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: