Star Drive Poland – piękne Mercedesy przyjechały do Gdanska

95 zabytkowych Mercedesów zameldowało się dziś przy gdańskiej marinie. Okazją jest największy polski zlot Mercedesa – Star Drive Poland 2016

 

Ponad połowa niezwykłych aut, które zjechały się do gdańska, to samochody wyprodukowane przed rokiem 1970. Szczególnie cieszy silna reprezentacja samochodów których metryki sięgają czasów przed II Wojną Światową, oraz prawdziwe rodzynki – takie jak roadster na bazie Mercedesa Adenauer, czy dwa sławne Mercedesy 19 SL. Uwagę przykuwał także zachowany w oryginalnym stanie otwarty, przedwojenny Mercedes, który lakiernika widział ostatni raz pewnie pół wieku temu.

Co ważne – to niezwykłe święto aut spod znaku trójramiennej gwiazdy organizują w tym roku pomorscy fani marki, z Markiem Pietruszewskim i Marzeną Stefańską na czele. - Udział w imprezie zgłosiło ponad 100 załóg, musieliśmy niestety części odmówić, bo nie byliśmy w stanie zapewnić odpowiedniej bazy tak dużej liczbie gości - mówi komandor Star Drive, Marek Pietruszewski. - Bazą Zlotu jest Hotel Gdańsk, ul. Szafarnia 9. Otwarcie biura zlotu przewidziane jest 26 maja o godzinie 12:00. Start pierwszej załogi do Rajdu z ul. Szafarnia - 27 maja o 9:30 Planowany powrót pierwszej załogi do hotelu 16:30, Dzień później nastąpi przejazd w organizowanej kolumnie na Konkurs Elegancji, który odbędzie się na Targu Węgłowym. Konkurs ruszy o godzinie 13. Sponsorem strategicznym imprezy jest firma BMG Goworowski.

 

Patronem medialnym zlotu jest telewizja Północna.tv i Strefahistorii.pl

 

 

Oprac. - red, Foto:bg

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/11757-zobacz-niezwykle-zabytkowe-mercedesy-w-gdansku