Uwaga! Noc Muzeów już dziś atrakcyjnie w Kwidzynie

Już dziś na Noc Muzeów zaprasza  Muzeum – Zamek w Kwidzynie, oraz tamtejsze centrum kultury. Przygotowano wiele atrakcji!

O godzinie 20 poznamy tajmenice starych ksiąg, o których opowie Aleksandra Siuciak. Będzie także możliwość zobaczenia srebrnych opraw książkowych ze zbiorów Muzeum Zamkowego w Malborku. Zamek zaprasza także na warsztaty kaligraficzne i wystawę rękopisów, oraz starodruków. Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na zwiedzanie krypty mistrzów wyklętych.

Od godziny 20 do 23 zorganizowana zostanie gra terenowa. Będzie także przepisywanie bibliii, loteria książkowa i nocne zwiedzanie zamku. Nie zabraknie straganów z pamiątkami i czerpania papieru.

To nie koniec kwidzyńskich atrakcji związanych z dziedzictwem kulturowym. W sobotę 28 maja na deptaku ul. Piłsudskiego odbędą się XVII Targi Staroci. Na stoiskach będzie można znaleźć starocie, wyroby z porcelany, stare monety i medale, rękodzieło artystyczne i dużo różnych innych bibelotów. Będzie przygrywała kapela z Litwy i Rosji. Targi potrwają od godz. 10 do 16. Wstęp wolny.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: