Noc Muzeów - księżniczka wraca do Skarszew

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zaprasza do uczestnictwa w „Europejskiej Nocy Muzeów w Skarszewach” w dniu 20 maja. Tego wieczora przewidziany jest powrót do miasta gockiej księżniczki
 
 Chętnych na spędzenie Nocy Muzeów w Skarszewach czeka wieczorne zwiedzanie miasta. Start o godz. 20.50 zbiórką przed Kościołem pw. Św. Michała Archanioła . Oprócz tego będzie spotkanie na temat historii powstania miasta. Przygotowano również możliwość zwiedzenia ekspozycji z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku pt. „Księżniczka powraca do Skarszew”, które zaplanowano w piwnicach Zamku Joannitów. To będzie duże wydarzenie i niepowtarzalna okazja, by w grodzie nad Wietcisą zobaczyć efekty prac gdańskich archeologów, którzy jesienią 2015 r. odkryli dobrze zachowany grób sprzed około 2 tys. lat. Znajdowały się w nim szczątki kobiety pochowanej w kolii i w miedzianym pasie - nazwano ją obiegowo księżniczką. Odkrycie uznano za sensację archeologiczną na Pomorzu. To pozostałości po cmentarzysku kultury wielbarskiej, która rozwijała się na Pomorzu na początku naszej ery. Kultura ta wiązana jest tradycyjnie z Gotami. Badania te wspierano finansowo z budżetu Skarszew. Dla wszystkich uczestników przygotowano darmowy poczęstunek. Będzie też niespodzianka!
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://polnocna.tv/news/11580-noc-muzeow-ksiezniczka-wraca-do-skarszew