Muzeum Historyczne pokaże swoje najcenniejsze kolekcje

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na nową wystawę w Ratuszu Głównego Miasta. “Niniejszym przekazuję… odsłona druga” jest prezentacją darów i nabytków Muzeum Historycznego Miasta Gdańska z lat 2013–2015.

“Niniejszym przekazuję… odsłona druga” jest jedynie wyborem, pokazującym przedmioty najcenniejsze materialnie i najbardziej wartościowe z punktu widzenia dziejów Gdańska i jego mieszkańców. Wystawa pokazuje też różnorodność zbiorów gdańskiego Muzeum, dokumentującego przeszłość miasta w wielu aspektach jego funkcjonowania: od przedmiotów codziennego użytku do dzieł sztuki najwyższej klasy.

Muzeum realizuje swoją misję między innymi przez prowadzenie przemyślanej i planowej polityki zakupów muzealiów. Kolekcje budowane są z wielkim wysiłkiem finansowym, a muzealia do nich dobierane skrupulatnie i przez lata. Istotną pomocą w tym dziele jest wspaniałomyślność darczyńców, którzy przekazują instytucjom muzealnym posiadane przez siebie skarby. Inną metodą udostępniania jest pozyskiwanie depozytów. Niektóre czekają dopiero na zakup, ale już dziś możemy cieszyć się możliwością ich oglądania.

Wystawa prezentowana będzie do 2 października br.

Ratusz Głównego Miasta,

Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

ul. Długa 46/47, 80-831 Gdańsk

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: