Warsztaty Cichociemni – poznaj legendę Polski Walczącej z Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w projekcie pt. „Cichociemni – poznaj legendę Polski Walczącej”. Projekt ma na celu przybliżenie uczniom wybranych akcji specjalnych, przeprowadzonych przez ruch oporu w krajach znajdujących się pod okupacją III Rzeszy Niemieckiej.

Szczególny nacisk zostanie położony na historię cichociemnych – spadochroniarzy Armii Krajowej. Dzięki zastosowaniu różnorodnych metod pracy, uczestnicy będą mogli poznać historię w sposób ciekawy i interdyscyplinarny. Prowadzenie zajęć w malowniczej okolicy doliny rzeki Raduni, a także w zabytkowej przestrzeni Starej Papierni w Łapinie sprawi, że udział w projekcie będzie miał dla uczniów i opiekunów także walor krajoznawczy. Dodatkową atrakcją będą przejazdy drezynami turystycznymi. Forma zajęć: bieg patrolowy oraz warsztaty.

Projekt odbywa się na terenie Starej Papierni w Łapinie, ul. Wołodyjowskiego 16. Udział bezpłatny. Dojazd grup do Starej Papierni w Łapinie we własnym zakresie. Terminy zajęć: 31 marca, godz. 09:30, 12:00 1 kwietnia, godz. 09:30, 12:00 5 kwietnia, godz. 09:30, 12:00 6 kwietnia, godz. 09:30, 12:00 Czas trwania zajęć: około 90 minut. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja jednego z dostępnych terminów i potwierdzenie jej przyjęcia przez pracownika Muzeum II Wojny Światowej. Maksymalna liczba miejsc w trakcie każdej tury: 50 (uczestnicy wraz z opiekunami).

Informacji o dostępnych terminach udziela pracownik Działu Edukacyjnego, Mateusz Jasik: m.jasik@muzeum1939.pl, tel. 58 323-75-37 (prosimy o podanie w mailu nazwy szkoły i numeru telefonu do osoby zgłaszającej)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: