Obrazy, biżuteria, ceramika i meble Art Déco - nowa aukcja w Sopocie

W najbliższą sobotę, 5 marca, Sopocki Dom Aukcyjny Zaprasza na kolejną aukcję Varia. Na miłośników sztuki i antyków czeka 346 przedmiotów w niezwykle atrakcyjnych cenach wywoławczych.

W ofercie znalazły się prace wybitnych polskich artystów: Jerzego Kossaka, Mai Berezowskiej, czy Nikifora Krynickiego. Na liście malarskich propozycji znalazły się również prace artystów związanych z polskim wybrzeżem. Na uwagę zasługują m.in. unikatowe przedstawienia krajobrazu Helu autorstwa Janiny Maliszewskiej-Zakrzewskiej, widok Sopotu Eugeniusza Dzierzenckiego czy klif orłowski Zbigniewa Litwina.

 

Z. Litwin, Klif orłowski, 1980 r.

Ciekawostką tej aukcji będą prace Szymona Kobylińskiego. Będzie można nabyć m.in. rysunek tuszem w świetle passe-partout z pieczątką "Polityka" z 1967 roku.

 

Uwadze licytujących na pewno nie powinna umknąć oferta biżuterii. W aukcyjnym katologu znajdziemy tak ciekawe pozycje jak np. bransoletki z diamentami w stylu Art Déco z pierwszej połowy XX wieku, czy przedwojenne zegarki damskie.

Zegarek damski na pasku, Hamilton, Stany Zjednoczone, 1940–1950

Koneserom rzemiosła artystycznego na pewno spodobają się propozycje ze sreber. SDA proponuje przepiękne srebrne serwisy, cukiernice, zastawy stołowe oraz ozdoby. Na szczególną uwagę zasługuje również pochodzący z przełomu XIX i XX wieku zestawy ceramiki z Miśni. Warto zwrócić uwagę na wytwory regionalne: wazony, pojemniczki i popielniczkę z gliny kadyńskiej.

Pojemnik z pokrywką, Kadyny, l. 30-te XX w.

Katalog Aukcji Varia

Aukcja Varia

5 marca, godz. 17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

Ul. Bohaterów Monte Cassino 43, Sopot

Wystawa przedaukcyjna:

od 22 luty, 2016

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: