Wałęsa przeprasza Cenckiewicza i zaprasza na osobiste spotkanie

Lech Wałęsa po raz kolejny odnosił się do zarzutów o agenturalną przeszłość za pomocą swojego mikroblogu na portalu wykop.pl.

Przypomnijmy, IPN w poniedziałek ujawnił część zawartości tzw. "szafy Kiszczaka". Znajdowały się tam m.in. dokumenty TW "Bolka" łączonego z Lechem Wałęsą. Część kart zapisana jest odręcznie, część zaś to maszynopisy. Wstępnie archiwista ocenił dokumenty jako autentyczne, nie przeprowadzono jednak analizy grafologicznej. Wśród dokumentów były m.in. pokwitowania za odbiór pieniędzy oraz dokument o zakończeniu współpracy ze względu na niską przydatność TW, jego ciężki charakter oraz antykomunistyczne poglądu.

Sam Wałęsa od początku wypłynięcia "szafy Kiszczaka" zaprzeczał, że taka współpraca miała miejsce. Na swoim mikroblogu na portalu wykop.pl pisał m.in.: o tym, że żyje osoba, która zna prawdę. Teraz odniósł się również w kilku wpisach, które przytaczamy poniżej.

"Już z tej upublicznionej dokumentacji można bezdyskusyjnie udowodnić nawet największym przeciwnikom i niedowiarkom kłamstwa . .Czekam na więcej szczególnie na donosy by wykazać a raczej Te nazwiska wykażą że to nieprawda że nie mieli prawa tu się znaleźć że to jest robione fabrykowane że to podróbka przez innch speców"

"Panie Cenckiewicz PRZEPRASZAM PANA i dziękuję że opublikowane zostały te materiały .

Ja załamałem się wtedy kiedy dowiedziałem się że zniszczone zostały około 72 tomy z mojej działalności ,i że zniszczono 14 tomów przygotowanych na moje sądzenie a pozostawiono tylko niewiele .Wiedziałem że podrabiali ale wiedziałem że udowodnić w tych warunkach będzie trudno , a wręcz nie możliwe .Popełnili jednak błędy , które z opublikowaniem będą wychodzić .Nie mam dziś pretensji do Pana wręcz przepraszam bo w prowadzili Pana w błąd właśnie nad produkcją którą wykonali w którą trudno nie uwierzyć .Jak będzie miał Pan czas to zapraszam na pogadanie .Dziękuję też Panu Friszke który naprowadził mnie na ich błędy powiedział na przykład że nie przypuszczał iż tych spotkani było tak wiele .No i właśnie było bardzo niewiele a Oni by brać pieniądze wykazywali że się spotykają . . Życzę owoców w tej skomplikowanej Pana pracy L.Wałęsa"


"Jeszcze raz Oświadczam

1] nie współpracowałem z SB

2] nie donosiłem nigdy na nikogo

3] nie brałem żadnych pieniędzy

4] nie dałem się złamać

.Natomiast dałem się podejść na chwyt ze zgubą pieniędzy i kontrolą wydatków .Masz miękkie serce musisz mieć twardą .

....Podpisałem dwa podobne , główne dokumenty , przy dwóch świadkach , to umożliwiło Sbeką pobieranie pieniędzy dla siebie nie dla mnie i o dziwo robili to po kolei różni i to dość długo .Ja dawno zdecydowanie zerwałem kontakty

.Musieli wykazywać że współpracuję i pisali za mnie donosy .by brać na moje konto pieniądze .

Materiały ręcznego opisu które w padały podczas rewizji i zebrane z różnych miejsc podbudowywały ich bezczelne działania ..

Kapitanie Graczyk to Pan mnie tak urządził ,a ja się zlitowałem nad Panem ..Jedno pytanie pozostaje, czy zrobił Pan to w pojedynkę czy robiliście to zbiorowo"


Pozostawiliśmy oryginalną pisownię wpisów byłego prezydenta.

oprac. pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: