Zwiedzanie Muzeum Morskiego i nie tylko z PTTK

21 lutego 2016 r., w niedzielę - dwa nasze obiekty – Żuraw i Spichlerze na Ołowiance – oddajemy we władanie przewodnikom PTTK. Właśnie w ten dzień Narodowe Muzeum Morskie, podobnie jak inne trójmiejskie instytucje kultury, obchodzi Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego i zaprasza wszystkich na specjalne, darmowe zwiedzanie.
 
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony podczas II Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się 21 lutego 1989r. w Nikozji. Myślą przewodnią święta przewodników jest nieodpłatne oprowadzanie turystów i mieszkańców, w ich języku i po ich terenie. Dzień ten ma również za zadanie zaprezentowanie lokalnej społeczności pracy przewodnika turystycznego oraz podkreślenie wartości zawodu w obsłudze turystów, jak i promocji miasta, regionu, muzeów i najważniejszych w mieście miejsc.
 
21 lutego 2016 roku przewodnicy turystyczni PTTK z Koła Przewodników PTTK im. Franciszka Mamuszki będą oprowadzać zwiedzających po oddziałach NMM w ramach zakupionego biletu. Po Żurawiu oprowadzać gości będzie pani Ewa Rymkiewicz i pan Jacek Treder, a po Ołowiance – pan Grzegorz Litwińczuk. Oprowadzanie odbędzie się o godz. 12.00. i 14.00.
 
Więcej informacji na temat zwiedzania z przewodnikiem PTTK - it@pttk-gdansk.pl, tel. 58 301 91 51.
 
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: