W Stoczni Gdańskiej wyrosną pomidory

Restauracja Metamorfoza zainicjowała projekt unikatowy w skali kraju. Na terenach postoczniowych w Gdańsku, w jednej z dawnych hal produkcyjnych uruchomiona zostanie miejska farma, rosnąć tu będą warzywa i zboża starych odmian, pomidory, ziemniaki, sałata i zioła. 

Farma jest inicjatywą Restauracji Metamorfoza finansowanym wyłącznie z własnych środków. Założona zostanie na terenach postoczniowych: na dachu i w magazynie za budynkiem Protokultury przy ulicy Niterów. Ogromna hala daje niespotykane możliwości na realizację tego typu projektu. W planach mają tu pojawić się skrzynie i platformy. Na pewno warzywa. Chcemy wykorzystywać każdy etap ich wzrostu. Będą sałaty, rzodkwie, pomidory, bardzo trudno jest wyhodować ogórki, ale spróbujemy, w których posadzone zostaną głównie warzywa, również zioła, nasiona i kiełki. 

Finałem projektu farmy będzie czwarta edycja cyklu „Commis made”, projektu, w którym sprowadzeni z całej polski kucharze, wspólnie stworzą dania, na podstawie produktów, które znajdą wokół siebie. Wydarzenie planowane jest na czerwiec b.r.przez dwa dni towarzyszyć temu będą warsztaty przetwarzania surowców oraz prowadzenia "miejskiej farmy". 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: