Po 20 latach wróci kultowa polska gra Polanie

Z okazji dwudziestych urodzin gra Polanie doczeka się remake. To z pewnością dobra wiadomość dla fanów tej kultowej strategi, która była znana w całej Europie.
 
Ogłosił to twórca pierwotnej wersji gry, Mirosław Dymek. Producent zdradził, że nowa wersja jest już grywalna, ale warstwa wizualna wciąż wymaga wykończenia. Odświeżona gra ma zachować wszystkie najważniejsze i najbardziej charakterystyczne cechy oryginału. Tytuł gry się nie zmieni i nadal będzie to  strategia czasu rzeczywistego .
 
Grę w 1996 roku stworzyła  grupa studentów pod przewodnictwem Mirosława Dymka. Była to polska odpowiedź na pierwszą część kultowego Warcrafta. Gracz wcielał się w postać księcia Polan Mirko, który musi odbudować zniszczoną osadę i dokonać zemsty na sąsiednich plemionach. Ciekawostką jest to, że głównym surowcem w grze było nie złoto, ale... mleko.
 
 
Premiera ma się odbyć w tym roku, na razie jednak brak dokładnej daty premiery. Na początku produkcja trafi na urządzenia z systemem Android, a dopiero później na PC.
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: