Kultura Dawnego Gdańska: Młode Miasto - zarys historii

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Towarzystwo Dom Uphagena zaprasza na Wykład z cyklu Kultura dawnego Gdańska. Na najbliższym spotkaniu dr inż. Piotr Samól wygłosi wykład pt. "Młode Miasto - Zarys historii".

Gdańskie Młode Miasto, zniszczone w 1455 r., ciągle jeszcze czeka na swoje odkrycie. Do dziś bowiem nie wiadomo, gdzie się znajdowało i jak wyglądało. Dlatego warto przyjść na wykład dr. inż. arch. Piotra Samóla, który będzie opowiadał o jego historii.

Dr inż. arch. Piotr Samól jest asystentem w Katedrze Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. W 2015 r. obronił rozprawę doktorską na temat historii budowlanej kościołów dominikańskich w dawnym państwie zakonu krzyżackiego, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Aleksandra Piwka. W swoich badaniach skupia się na zagadnieniach architektury średniowiecznej Gdańska i regionu; jest autorem kilku publikacji poświęconych historii architektury. Ponadto interesuje się dziejami Młodego Miasta Gdańska, czego efektem jest dysertacja o tym organizmie miejskim, przygotowywana na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Beaty Możejko.

Dom Uphagena

ul. Długa 12

27 stycznia, godz 17.00

Wstęp wolny

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: