NIecodzienna codzienność lęborskiego muzeum

Muzeum w Lęborku Galeria "Strome Schody" serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Niecodzienna codzienność, czyli rzecz o osobliwych przedmiotach…”. Na wystawie będzie można zobaczyć jak wyglądała dawna kuchnia, gabinet czy salon.

Wystawę zorganizowano ze zbiorów: Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Ziemi Puckiej oraz zbiorów własnych Muzeum w Lęborku. Zabytki, które będą zaprezentowane pochodzą z różnych obszarów tematycznych przestrzeni mieszkalnej. Zamysł ekspozycji ma na względzie przedstawienie poszczególnych pomieszczeń domowych tj. kuchni, gabinetu czy salonu. W tych układach pojawiają się przedmioty o różnorodnym zastosowaniu, o wyrafinowanym wyglądzie czy nietuzinkowej formie wykonania. I tak też na ekspozycji przeplatają się zabytki, które można zaliczyć do zastawy stołowej, z zakresu meblarstwa, zabytki techniki czy sprzęty gospodarstwa domowego - jednakże wszystkie wpisują się w szeroko pojętą kulturę materialną zawartą w przestrzeni od XVIII do XX wieku. Bez względu na ich pochodzenie są one wyjątkowe poprzez swój wygląd bądź funkcję, jaką spełniały.

Otwarcie wystawy „Niecodzienna codzienność, czyli rzecz o osobliwych przedmiotach…”

15 stycznia, godz. 18.00

Muzeum w Lęborku

Galeria "Strome Schody"

Wystawa potrwa do 31.05.2016 r.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: