Książki ze strefahistorii: "Zapomniana Księga" Pauliny Hendel

Paulina Hendel to autorka trylogii zatytułowanej „Zapomniana Księga” („Strażnik”, „Tropiciel”, „Łowca”), skierowanej przede wszystkim
do młodzieży. Jej książki są swoistą podróżą w czasie.

„Zapomniana Księga” jest swoistą podróżą w czasie. Sprawdza, jak poradzi sobie współczesny, młody człowiek rzucony w świat pozbawiony prądu, internetu i innych, najnowszych zdobyczy techniki.

Uzmysławia, jak ważne jest pragmatyczne podejście do nauki, co jest niezmiernie potrzebne w społeczeństwie, w którym na wszelkiego rodzaju testach umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce wypada najsłabiej. Młodzi ludzie muszą sobie uświadomić, że nie mogą bazować wyłącznie na internecie i telefonii komórkowej.

Ponadto, „Zapomniana Księga” podkreśla wartość słowa pisanego jako ważnego źródła wiedzy, a jej bohaterowie, aby nie zatracić człowieczeństwa, muszą zachować to, co najlepsze z minionej epoki i kreując nową przyszłość, nie powtarzać błędów przeszłości.

Streszczenie tomu pierwszego („Strażnik”):

Ostatnie, co zapamiętał Hubert, to eksplozja szklanej piramidy pod Luwrem. Teraz budzi się w zatęchłym pomieszczeniu, ranny, ubrany w łachmany, w ekwipunku zaś odkrywa… imponującą kolekcję broni. Okazuje się, że od feralnego wyjazdu do Francji minęło siedem lat.

W tym czasie świat bardzo się zmienił – zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, a potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki. Z ukrycia wyszły za to demony znane z ludowych opowieści, takie jak strzygi, utopce, biesy… Hubert musi rozwikłać tajemnicę własnej przeszłości i odnaleźć się w tym dziwnym, nowym świecie. Niemal wszystko, co znał, przepadło.
Ale czy bezpowrotnie?

Książkę można kupić m.in.: Tutaj

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 
 

Tagi: