Tworzymy katalog pomorskich grup rekonstrukcyjnych

Grupy rekonstrukcyjne, animatorzy żywej historii i inne pokrewne stowarzyszenia pasjonatów to sól środowiska historycznego. Za własne pieniądze, po godzinach, wspierają edukację historyczną. Nierzadko mają też większy niż nauczyciele wpływ na zainteresowanie najmłodszych dawnymi dziejami. Redakcja portalustrefahistorii.pl przygotowuje spis grup tego typu na Pomorzu i okolicach.

W latach 90 bractwa rycerskie rosły jak grzyby po deszczu. W kolejnych latach pojawili się żołnierze, rzemieślnicy, rzymianie, piraci i wszelkie występujące w historii stany społeczne i wojska. Chcemy by każdy mógł znaleźć grupę ze swojego ulubionego okresu i zapisać się do wymarzonego stowarzyszenia. Lista też ma służyć za miejsce kontaktu dla muzeów, instytucji i wszelkich zainteresowanych usługami rekonstruktorów.

Co trzeba zrobić aby zgłosić swoją grupę? Wyślij któtki tekst (do 500 znaków + dane kontaktowe) dodaj zdjęcie i wyślij na nasz na adres mailowy kontakt@strefahistorii.pl do końca 2015 roku. Spis grup opublikujemy na stronach strefahistorii.pl i polnocna.tv.

pc

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

 

 

Tagi: