Przyłącz się do wolontariuszy projektu "Stocznia jest kobietą"

Stowarzyszenie Arteria poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy, którzy będą pomagać w prowadzeniu zajęć dla seniorek i seniorów podczas warsztatów z obsługi komputerów na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym lub zaawansowanym w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”.

Stowarzyszenie poszukuje osób, które będą pomagać seniorkom i seniorom wykonywać zadania prowadzącej, wyjaśniać zasady działania komputera. Nie jest do tego potrzebna specjalistyczna wiedza, tylko umiejętność korzystania z komputera na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Program zajęć warsztatów obejmuje: naukę pisania, zapisywania plików, zakładania kont e-mail, edycji zdjęć itd. Szukamy osób otwartych na kontakt z drugim człowiekiem, cierpliwych i odpowiedzialnych.

Zadania:

  • pomoc w warsztatach komputerowych w okresie wrzesień – listopad (harmonogram do wspólnego ustalenia, warsztaty odbywają się w godzinach rannych i wczesnopopołudniowych na Zaspie, Niedźwiedniku oraz w Śródmieściu Gdańska),
  • pomoc w przygotowaniu sal na warsztaty (rozłożenie sprzętu, uruchomienie komputerów),
  • opcjonalnie: wykonywanie zdjęć z przebiegu zajęć.

Arteria Oferuje:

  • możliwość nabycia lub rozwijania umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć z obsługi komputerów oraz pracy z osobami starszymi – zajęcia prowadzi osoba z dużym doświadczeniem w edukacji medialnej osób starszych
  • ubezpieczenie i zwrot kosztów dojazdów komunikacją publiczną
  • przyjemną atmosferę pracy
  • okazję do uzyskania referencji/odbycia praktyk studenckich
  • elastyczny grafik
  • możliwość zaangażowania się w inne działania w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów”: udział w tworzeniu aplikacji mobilnej, słuchowisk, archiwum cyfrowego.

Celem projektu „Stocznia jest kobieta – projekt seniorek i seniorów” jest aktywizacja pomorskich seniorek i seniorów na gruncie społecznym i cyfrowym między innymi poprzez serie warsztatów. Podczas projektu rejestrowane są historie dawnych pracownic i pracowników oraz osób związanych ze Stocznią Gdańską dotyczące pracy kobiet w tym zakładzie. Archiwizowane są fotografie i dokumenty. Do końca września 2015 roku można zwiedzać tereny postoczniowe z przewodniczkami i przewodnikami, wśród których znajdują się była pracownica i były pracownik Stoczni. Rezultatami projektu tworzonego dla i wspólnie z seniorkami i seniorami będą także: aplikacja mobilna, słuchowiska, publikacja oraz archiwum cyfrowe.

Więcej informacji na stronie: http:art-eria.pl

Tagi: