Konkurs Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie" (IV edycja).

Biuro Edukacji Publicznej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Węgierskim Instytutem Kultury oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska; Prószyński i S-ka, Wydawnictwem Roberta Zaręby, ZIN ZIN PRESS zaprasza nauczycieli i uczniów do IV edycji jednoetapowego ogólnopolskiego konkursu.

Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1918 r. do 1989 r.

W związku ze zbliżającą się 60. rocznicą buntu społecznego w Polsce i powstania na Węgrzech w 1956 r. w tegorocznej edycji konkursu autorzy prac, które będą poruszały tę tematykę, zostaną szczególnie wyróżnieni. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie. Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych: Uczniowie szkół podstawowych (klasy IV – VI) Uczniowie szkół gimnazjalnych Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Rejestracja zgłoszeń uczestników konkursu do 30 listopada 2015 r. przez wypełnienie e-zgłoszenia pod TYM ADRESEM Nadsyłanie prac konkursowych na adres: Instytut Pamięci Narodowej ul. Wołoska 7 02-675 Warszawa z dopiskiem „Konkurs Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” do 25 kwietnia 2016 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród podczas 6. Festiwalu Komiksów Historycznych – 4 czerwca 2016 r. Wszelkich wyjaśnień nt. konkursu udziela: anna.klimowicz@ipn.gov.pl

Szczegółowy program konkursu

Komiks Kajetana Markowskiego, nagrodzony w III edycji konkursu

 

Tagi: