Seniorzy zaprojektują wirtualne zwiedzanie dawnej Stoczni Gdańskiej

Stowarzyszenie Arteria i Instytut Kultury Miejskiej organizuje od grudnia zeszłego roku warsztaty komputerowe dla seniorów i seniorek. Efektem jest m.in. wirtualne zwiedzanie stoczni.

Zajęcia dla seniorów dotyczą podstawowej obsługi internetu, korzystania z maila, komunikowania się za pomocą Skype, pisania w edytorze tekstu czy przechowywania plików.

Opowieści o stoczni

W weekend 14 i 15 lutego spotkania wkraczają na kolejny etap. Będzie to projektowanie aplikacji mobilnej do zwiedzania terenów dawnej Stoczni Gdańskiej. Dzięki wykorzystywanym zdjęciom, fragmentom relacji i filmom archiwalnym aplikacja pozwoli odkryć Stocznię Gdańską na nowo. Przypomni, jak stocznia wyglądała kilkadziesiąt lat temu, jednocześnie będzie prosta w obsłudze i przyjazna osobom w wieku każdym wieku. Pomysł, jak ma dokładnie wyglądać, wyłoni się na warsztatach i będzie autorskim dziełem seniorów i seniorek.

– Do udziału w spotkaniu w szczególności zapraszane są osoby związane ze Stocznią Gdańską, które chcą uczestniczyć w procesie powstawania aplikacji – tworzeniu jej projektu i zasad funkcjonowania, konsultowaniu treści merytorycznej. Pracy nad aplikacją towarzyszyć będzie dalsze nagrywanie wspomnień związanych z pracą w Stoczni Gdańskiej oraz zbieranie pamiątek, które moglibyśmy włączyć do aplikacji – mówi Anna Miler, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Arteria.

 

Tagi: