Nowe Studia Podyplomowe Ochrona dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego

Studia Podyplomowe Ochrona dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego
 
Studia adresowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów co najmniej I stopnia (licencjat), pracowników muzeów oraz instytucji i organizacji działających na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, jak również wszystkich osób zainteresowanych przeszłością regionu oraz chętnych do podejmowania działań związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego.
 
Program studiów obejmuje kilka bloków o zróżnicowanym charakterze. Słuchacze zostaną zapoznani z historią regionu Morza Bałtyckiego, jego kulturą materialną i sztuką. Odrębny blok poświęcony będzie zagadnieniom związanym z muzealnictwem - jego dziejami i współczesnymi trendami, słuchacze uzyskają także wiedzę na temat rynku dzieł sztuki i podstaw konserwacji zabytków w odniesieniu do różnych kategorii obiektów. Cykl zajęć dotyczyć będzie ochrony dziedzictwa kulturowego, w tym specyfice morskiego dziedzictwa kulturowego. Ponadto uczestnicy studiów uzyskają konkretne narzędzia do działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego regionu Morza Bałtyckiego. Zostaną zapoznani z prawnymi aspektami zagadnienia, poznają techniki negocjacji i podstawy organizacji imprez turystycznych z nastawieniem na promocję dziedzictwa kulturowego regionu. Odrębne zajęcia poświęcone będą pozyskiwaniu funduszy na projekty kulturalne oraz zarządzaniu projektami międzynarodowymi. 
 
Absolwent zna dzieje regionu Morza Bałtyckiego oraz jego kultury, posiada wiedzę na temat różnych aspektów ochrony dziedzictwa kulturowego z uwzględnieniem dziedzictwa morskiego, zna i potrafi posługiwać się narzędziami potrzebnymi do działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego regionu.
 
Forma i czas trwania studiów: studia niestacjonarne, dwusemestralne, zjazdy w soboty
 
Opłaty: 1.500 PLN za semestr, 3.000 PLN za studia
 
Limit miejsc: 20-30 osób
 
 
 
Kierownik studiów: Prof. UG, dr hab. Barbara Klassa
 
Obsługa administracyjna: mgr Lidia Muszyńska
 
Kontakt: tel.: (58) 523 20 23, e-mail: hisbk@univ.gda.pl, hislm@ug.edu.pl
 
Dokumenty i etapy rekrutacji:
 
                1. Rejestracja w IRK (od-do) 14.08.2015 - 23.09.2015
 
                2. Dostarczanie dokumentów do dnia 24.09.2015
 
                3. Ogłoszenie listy osób wstępnie przyjętych 25.09.2015
 
Dokumenty rekrutacyjne: 
 
       1. Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (generowane z systemu IR po zapisaniu się na edycje studiów podyplomowych)
 
       2. Ksero dyplomu ukończenia studiów
 
       3. Dwa zdjęcia legitymacyjne
 
       4. Ksero dowodu osobistego
 
 
 

Tagi: